Võru 165-6, Tartu
+372 51 55 009
info@maamasin.ee

JFC

Seadmed > Uued seadmed > JFC tanklad, heitveepuhastus, farmitarvikud > JFC transportmahutid

#JFCMahutid

JFC diislikütuse transportmahutid on valmistatud puhtast polüetüleenpulbrist, mis ei sisalda taaskasutatud materjale. Kõik transportmahutid omavad CE- ja ADR-sertifikaate (Ohtlike veoste rahvusvahelise autoveo Euroopa kokkulepe) ning on mõeldud diislikütuste hoidmiseks ja transportimiseks.

Vastavalt Ohtlike veoste autoveo eeskirjale on kütuse transportimiseks vajalik ohutusnõuetele vastav sõiduk ning sõiduki juht peab omama ADR nõuete kohast koolituse tunnistust. Erandina lubab nimetatud eeskirja § 2 lõige 2 kindlatel tingimusel väikeses koguses ohtlikke aineid vedada ka ilma vastavat koolitustunnistust omamata. Diislikütuse puhul on see kogus 1000 l veose kohta (kui veoses on ka teisi ohtlikke aineid, on lubatud kogus väiksem). See erand laieneb nii eraisikutele kui ettevõtjatele ja nõuetekohaste mahutite arvu ei piirata, kuid diislikütuse kogus, mida mahutites veetakse, peab jääma lubatud 1000 l piiridesse. Kõik JFC mahutid on valmistatud range kontrolli all ning testitakse enne tehasest väljastamist, mistõttu on kütuse transport võimalikult ohutu - mahutid on lekkekindlad ning vastupidavad.

JFC mobiilsed mahutid on saadaval 250 l, 425 l, 600 l ja 950 l mahutavusega ning soovikohase varustatusega. Kõiki mahuteid saab laadida kahveltõstukiga mõlemalt küljelt. Mahutitele on garantii 5 aastat; pumpade, ühenduste ja mõõdikute garantii on 2 aastat.

 

Standardvarustuses mahuti:      hind       hind km-ga
Truck Tank 60 (mahutavus 58 liitrit), elektrilise pumbaga (12 V, 40 l/min)
                       tühi kaal u 20 kg; välismõõdud (pikkus x laius x kõrgus, m): 0,38 x 0,48 x 0,96 385  €   462 €
Truck Tank 250 (mahutavus 250 liitrit) 
tühi kaal u 30 kg; välismõõdud (pikkus x laius x kõrgus, m): 1,20 x 0,80 x 0,57 900 €   1080 €
Truck Tank 425 (mahutavus 425 liitrit)     
tühi kaal u 40 kg; välismõõdud (pikkus x laius x kõrgus, m): 1,20 x 0,80 x 0,77 1075 €   1290 €
Truck Tank 600 (mahutavus 600 liitrit)    
tühi kaal u 50 kg; välismõõdud (pikkus x laius x kõrgus, m): 1,20 x 0,80 x 0,97 1260 €   1512 €
Truck Tank 950 (mahutavus 950 liitrit)     
tühi kaal u 65 kg; välismõõdud (pikkus x laius x kõrgus, m): 1,20 x 1,00 x 1,19 1540 €   1848 €

 

Miks valida just JFC transportmahuti?

  • Vastupidaval plastist kütusemahutil säilib võrreldes metallmahutitega korrodeerumis- ja ilmastikukindlus ka vigastuste korral. 

  • Plastmahuti on oluliselt kergem ning paremini transporditav kui metallmahuti. JFC mahutid on stabiilsed ja tugevad, mugavad laadida nii kahveltõstukiga kui ka aasadest tõstes. Risttahuka-kujuline mahuti säästab ruumi ning vajadusel kannatab ka mõningast raskust enda peal. 

  • Mahutite seintes olevad süvendid vähendavad oluliselt kütuse loksumist mahutis.

  • Plastmahuti on piisavalt elastne, et taluda mõningast füüsilist survet ning taastada oma esialgne kuju, samas kui metallmahuti deformeerub.

  • Plastikust mahutite puhul määrab vastupidavuse ja kvaliteedi polüetüleeni kogus, mis mahuti valmistamiseks on kasutatud. Seetõttu on osad turul pakutavatest mahuttest tunduvalt odavamad kui teised samalaadsed mahutid. Mõni mahuti on juba uuena ebastabiilne ja suhteliselt habras, teisel on 2 aasta pärast seinad pehmenenud ja purunevad õnnetuse korral kergesti. JFC transportmahutitele on lekkekindluse garantii 5 aastat!

  • Kõikidel JFC transportmahutitel on ADR-sertifikaat ning iga mahuti on enne tehasest väljumist kontrollitud. Mahutid on läbinud nii kokkupõrke, raskustaluvuse kui ka löögikindluse teste ning säilitanud oma lekkekindluse ja funktsionaalsuse ka peale teste.

  • JFC mahuteid on lubatud laadida aasadest tõstes ka täidetud kujul; paljud teised mahutid on ette nähtud vaid tühjana laadimiseks.

  • Kõikidel JFC transportmahutitel on lukustatav kattekaas (täitmisava ning tankimisseadmed on lukustatud kambris) ning võimalik paigaldada kattekaanele tugiamordid.

 

Mahutite varustus

Mahutid komplekteeritakse kliendi soovidest ning vajadustest lähtuvalt. Allpool on toodud kõige sagedamini müüdav komplekt ehk Standardvarustus ning 950-liitrisele mahutile tihti soovitud tootlikuma pumbaga varustustase Ekstravarustus. Alati on võimalik seadmeid asendada, lisada või eemaldada, s.h. saab tellida mahuteid ilma ühegi seadme ja ka kattekaaneta. 250-, 425- ja 600-liitristele transportmahutitele on võimalik paigaldada mehaaniline ujuki põhimõttel toimiv kütuse jäägi mõõtja, mille abil saab paagis olevat kütusekogust lugeda paagi pealt ka kinnise kattekaane korral.

 

Standardvarustus   Ekstravarustus
 
Pump BP 3000; 12 V; 50 l/min   Piusi BiPump; 12 V; 85 l/min
Toitekaablid "krokodillidega", 4 m    Toitekaablid "krokodillidega", 4 m 
Tankimise voolik ¾“; pikkus 4 m   Tankimise voolik 1“; pikkus 4 m
Lukustatav kattekaas   Lukustatav kattekaas
Automaatpüstol, Piusi A60   Automaatpüstol, Piusi, 1''
2" täiteava koos ventilatsiooniklapiga   2" täiteava koos ventilatsiooniklapiga
Igast küljest laetav   Igast küljest laetav
Spetsiaalsed kinnitus- ja tõsteaasad   Spetsiaalsed kinnitus- ja tõsteaasad
Elektrooniline koguse mõõdik, Piusi K24   Elektrooniline koguse mõõdik, Piusi K24
Kattekaane tugiamordid   Kattekaane tugiamordid

 

Mehaaniline kütuse jäägi mõõtja

 

Aasadest laadimise taluvustest

JFC kinnitab, et kõiki transportmahuteid võib ka täidetud kujul aasadest tõsta. Ühelt poolt tagab vastupidavuse piisavalt paks plastiksein, mis peab survele vastu ning ei rebene, teisalt suurendab koormustaluvust tugevdatud konstruktsioon.

Allolev pilt on kokkuvõte laadimise taluvuse testist, kus ääreni täis 600-liitrisele transportmahutile on peale laotud veel 600 kg jagu tänavakive ning mahuti seejärel üles tõstetud. Mahuti tõsteaasad peavad vastu isegi koormusele, mis on kaks korda suurem kui täidetud mahuti mass.